اطلاعیه ها
لینک های تصویری

مرکز امور ملی مصرف کنندگان ژاپن

مرکز امور ملی مصرف کنندگان ژاپن  (The National Consumer Affairs Center of Japan)
مرکز امور ملی مصرف کنندگان ژاپن (NCAC) ، سازمان مرکزی مدافع مصرف کننده است که بر اساس قانون اساسی امور مصرف کنندگان و به صورت همکاری با دولت های محلی و مراکز فروش در سراسر ژاپن فعالیت می کند.  
NCAC، بمنظور جلوگیری از بروز مشکلات مشابه و همچنین جلوگیری از گسترش مشکلات موجود، اطلاعات مصرفی را  از مراکز محلی مرتبط با مصرف کنندگان و سایر ذینفعان جمع آوری می کند. این مرکز علاوه بر پاسخ گویی به تقاضاها و شکایات مصرف کنندگان، در حال حاضر بکارگیری روش های نوین حل اختلاف را نیز بر عهده گرفته است. فعالیت های دیگر NCAC عبارتند از آزمایش محصول به صورت کنترل کیفیت کالاها، تحقیق و مطالعه در زمینه مسائل مصرف کنندگان و برگزاری برنامه های آموزشی برای ارائه مشاوره و راهنمایی به مصرف کنندگان.
آدرس اینترنتی: www.kokusen.go.jp
________________________________________
اتحادیه  مصرف کننده امریکا  ( CONSUMER UNION)   
این انجمن یک واحد غیرانتفاعی و مستقل است که ماموریتش تلاش برای ایجاد بازاری عادلانه برای تمام مصرف‌کنندگان و قدرتمند نمودن ایشان در بازار است.
آدرس اینترنتی: www.consumersunion.org
________________________________________
انجمن مصرف کنندگان کانادا  ( Consumers Association  Of Canada)
انجمن مصرف کنندگان کانادا(CAC)  یک سازمان مستقل عام المنفعه غیرانتفاعی داوطلبانه مدار است که در سال 1947 بنیان نهاده شده است و متعهد به آگاهی بخشی و آموزش مصرف کنندگان در خصوص بازار است.
آدرس اینترنتی: www.consumer.ca
________________________________________
انجمن حمایت مصرف کنندگان آمریکا  (CONSUMER PROTECTION ASSOCIATION OF AMERICA)
انجمن حمایت مصرف کننده آمریکا، سازمانی است که ضمن دعوت به گردهم آیی از بنگاه ها و مصرف کنندگان، ایشان را برای تغییر و بهبود نحوه فعالیتشان در قرن 21 گرد هم فرا می خواند.
آدرس اینترنتی: www.consumerpro.com
________________________________________
انجمن مصرف کننده چین  (China Consumer Association)    
انجمن مصرف کننده چین، یک سازمان ملی به ثبت رسیده قانونی برای حمایت از منافع مصرف کنندگان با نظارت بر کالاها و خدمات است، که در دسامبر1984 با موافقت مجلس دولتی بنیان نهاده شد.
آدرس اینترنتی: www.chinacsrmap.org
________________________________________
هیأت تجارت ائتلافی (فدرال)  (Federal Trade Commission )
هیأت تجارت ائتلافی(فدرال) در ارتباط با موضوعات ملموس زندگی اقتصادی مردم آمریکا است و تنها دفتر نمایندگی ائتلافی(فدرال) با هدف حمایت مصرف کننده و رقابت در قلمرو بخش های پهناور اقتصاد آمریکا است. این هیأت مراتب قانونی تأثیرگذار و منافع مصرف کنندگان را با طرح دیدگاه های کارشناسی به مجلس قانون گذاری فدرال و دفاتر نمایندگی های بین المللی، تعقیب نموده و به پیش می برد.
آدرس اینترنتی: www.ftc.gov
________________________________________
شورای حایت از حقوق مصرف کننده بین المللی  (International Consumer Rights Protection Council (ICRPC
شورای حمایت از حقوق مصرف کننده بین المللی، یک تشکل غیردولتی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که مصرف کنندگان را جهت پیگیری شکایات خود، مساعدت و راهنمائی می کند.   
آدرس اینترنتی: www.consumergrievance.com
________________________________________
انجمن اروپایی برای هماهنگی نمایندگان مصرف کنندگان در استانداردسازی  (ANEC)
این انجمن با بیش از 150 کارشناس و تعداد زیادب نمایندگان مصرف کنندگان شاغل در کمیته های استاندارد اروپایی، صدای مصرف کنندگان اروپایی در استانداردسازی می باشد.
آدرس اینترنتی: www.anec.org
________________________________________
سازمان مصرف کننده اروپایی  (BEUC)
سازمان مصرف کننده اروپایی، ائتلافی از سازمان های مصرف کننده ملی مستقل از تمامی دولت های عضو اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی می باشد.
آدرس اینترنتی: www.beuc.org
________________________________________
مصرف کنندگان بین الملل  (CI)
این تشکل، ائتلافی از سازمان های مصرف کننده با وظیفه مشخص حمایت و توسعه منافع مصرف کنندگان در سراسر جهان است و از طریق سردفتر آن در لندن و دیگر دفاتر منطقه ای در مالزی، شیلی و زیمباوه عمل می کند.
آدرس اینترنتی: www.consumersinternational.org
________________________________________
صدای مصرف کننده ماوراء اقیانوس اطلس  (TACD)
این تشکل، اجتماعی از سازمان های مصرف کننده اروپایی و آمریکایی می باشد که مساعی مشترکی در ارائه توصیه های سیاستی مصرف کننده به مقامات دولتی آمریکا و اشاعه و ترویج منافع مصرف کنندگان در اتحادیه اروپا را تدارک می کند.
آدرس اینترنتی: www.tacd.org

 

کلیه حقوق سایت متعلق است به انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ©2017
طراحی وب سایت و پشتیبانی توسط اینتک