اطلاعیه ها
لینک های تصویری

چاره جویی برای قدرت یافتن حامیان حقوق مصرف کننده

1398/03/29 تعداد بازدید: 2275
print
چاره جویی برای قدرت یافتن حامیان حقوق مصرف کننده

چاره جویی برای قدرت یافتن حامیان حقوق مصرف کننده حسین ابراهیمی - رئیس انجمن حمایت حقوق مصرف کنندگان ایران

چاره‌جویی برای قدرت یافتن حامیان حقوق مصرف‌کننده
حسین ابراهیمی - رئیس انجمن حمایت حقوق مصرف‌کنندگان ایران
- انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به نمایندگی از جامعه بزرگ مصرف‌کنندگان می‌توانند مطالبات گوناگونی را پیگیری کنند. این کار به شرطی انجام شدنی است که قدرت این انجمن‌ها با افزایش تعداد اعضا و انتخاب افراد کاردان برای هیات مدیره افزایش یابد.
- این روزها بهترین فرصت برای انجام چنین کاری است چراکه براساس اساسنامه‌ای که داریم، انتخابات هیات مدیره تمامی انجمن‌های حمایت حقوق مصرف‌کنندگان شهرستانی باید در خرداد برگزار شود. این انتخابات مقدماتی دارد. از جمله اینکه باید فراخوانی داده شده و از داوطلبان ثبت‌نام کرده و فرآیند تایید صلاحیت‌شان انجام شود. این رویدادی کشوری و بسیار مهم است و با وجود اینکه همه اعضای بالای ۱۸ سال به‌شرط تابعیت از ایران می‌توانند در این انجمن عضو شوند اما تعداد کمی از افراد جامعه از این رویداد باخبر هستند.
- تهران نخستین شهری بود که این انتخابات را در ۱۱ خرداد برگزار کرد که این انتخابات به دور دوم (۲۱ خرداد) کشیده شد. انتخابات هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهرستان مشهد نیز پنجشنبه ۳۰ خرداد برگزار خواهد شد.
- فرآیند برگزاری این انتخابات در سایر شهرستان‌ها به کندی پیش می‌رود چراکه آنها با مشکلاتی روبه‌رو هستند که نیاز است تا در این باره با نهادهای متولی رایزنی شود. رسانه‌ها نیز می‌توانند به بررسی مشکلات این انجمن‌ها در شهرستان‌های گوناگون بپردازند و کمک کنند تا فرآیند عضوگیری و برگزاری انتخابات با سرعت بالاتر و کیفیت بهتری انجام شود تا در نهایت حقوق مصرف‌کنندگان پایمال نشود.
- مرجع اصلی نظارت بر این انجمن‌ها وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است. نماینده‌های فرماندار، سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان و سازمان تعزیرات حکومتی اعضای هیات نظارت بر انتخابات انجمن‌های حمایت حقوق مصرف‌کنندگان هستند.
- این انجمن سامانه‌ای طراحی کرده که همگی می‌توانند عضو آن بشوند که چون قدرت تبلیغاتی نداریم هنوز در نزد مردم شناخته نیست. افرادی که تمایل به عضویت در انجمن و شرکت در انتخابات دارند یا اینکه پیش‌تر عضو انجمن بوده‌اند و قصد رای دادن در روز برگزاری انتخابات دارند باید در سامانه ملی انجمن حمایت به نشانی www.crps.ir ثبت نام کنند. شرایط عضویت در انجمن فقط تابعیت ایرانی و داشتن حداقل ۱۸ سال است و از این رو در تلاشیم تا افراد بیشتری به عضویت این انجمن در آیند.
 

نظرات:

loader
کلیه حقوق سایت متعلق است به انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ©2017
طراحی وب سایت و پشتیبانی توسط اینتک