اطلاعیه ها
لینک های تصویری

چرا نمی گویید چه نسخه ای برای صنعت خودرو پیچیده اید؟

1397/09/20 تعداد بازدید: 707
print
چرا نمی گویید چه نسخه ای برای صنعت خودرو پیچیده اید؟

مخالفت صریح انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با افزایش قیمت خودروهای تولیدی

 

انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با هرگونه افزایش قیمت خودرو شدیدا مخالف است. این انجمن معتقد است در صورت احراز افزایش قیمت عادله خودرو توسط متولیان بررسی و تعیین قیمت، دولت می بایست با استفاده از اهرم های حمایتی تولید و از سایر منابع خود نسبت به جبران افزایش هزینه های تولید خودرو اقدام نماید تا هیچگونه افزایشی در قیمت مصرف کننده خودرو نسبت به قیمتهای قبلی متوجه مردم نگردد و خودروهای تولیدی کماکان با قیمتهای سابق به بازار عرضه شود.

همچنین انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان نمایندگان قانونی مصرف کنندگان خواستار حضور و ایفای نقش در فرآیند قیمت گذاری خودرو و نظارت بر اجرای صحیح آن بوده که تاکنون این امر محقق نگردیده است.

 

 

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور با گلایه از سکوت سازمان حمایت در قبال بازار بی سامان خودرو، گفت: چرا خودروسازان تمام اختیار بازار را در دست گرفته اند؟چرا نمی گویید چه نسخه ای برای صنعت خودرو پیچیده اید؟

حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه به اعتقاد ما افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان به هیچ عنوان قانونی نیست، اظهار داشت: در این شرایط که ایران خودرو 4 محصول خود را گران کرده اظهارات وزیر صنعت بسیار قابل تأمل است چرا که ایشان اول این کار را قانونی دانسته و در گفت‌وگوهای بعدی سازمان حمایت را متولی پاسخگویی در مورد تغییرات قیمت خودرو معرفی می‌کند.

 

وی با طرح این پرسش که مگر سازمان حمایت زیرمجموعه وزارت صنعت نیست، گفت: چرا مسئولین به صورت روشن با مردم صحبت نمی‌کنند چرا نمی‌گویند چه نسخه‌ای برای صنعت خودرو پیچیده اند، چرا ترجیح می‌دهند سکوت کنند تا خودروسازان تمام اختیار بازار را در دست بگیرند.

 

رئیس انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان کشور با اعلام اینکه قیمت‌گذاری خودرو باید براساس یک ضابطه خاص باشد و خودروساز مجاز به تعیین قیمت‌ها بدون هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه نیستند، افزود: جالب اینجاست سازمان حمایت در واکنش به این افزایش قیمت از ضابطه قیمت‌گذاری صحبت کرده و مدام از بررسی قیمت‌های جدید ایران خودرو صحبت می‌کند. این درحالیست که خودروساز در قالب یک طرح محصولات خود را فروخته و این حقوق مصرف کننده است که مورد تضعیف قرار گرفته است.

 

ابراهیمی در ادامه صحبت‌های خود با تأکید براینکه در تصمیم‌گیری قیمت‌ کالاها از جمله خودرو اصلا با انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان کشور مشورت نکرده و حتی یک نماینده نیز در جلسات آنها حضور ندارد، تصریح کرد: این انجمن براساس مصوبه مجلس و به صورت قانونی تشکیل شده و باید در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشد.

 

وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی فقط حقوق مصرف‌کنندگان مورد تضییع قرار می‌گیرد، گفت: چرا سازمان حمایت در بخش قیمت خودرو سکوت کرده و بازار را دو دستی در اختیار خودروسازان قرار داده است. آنها در یک مقطعی با کاهش عرضه باعث رشد قابل توجه قیمت‌ها در سطح بازار شدند و امروز از فروش خودرو در حاشیه بازار و با قیمت 5 درصد کمتر صحبت می‌کنند. این موضوع اصلاً برای مردم قابل قبول نیست.

کلیه حقوق سایت متعلق است به انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ©2017
طراحی وب سایت و پشتیبانی توسط اینتک